insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
YEMEN’E YARDIM KAMPANYASI
17.12.2018Sincan Belediyesi ve Sincan Kaymakamlığının desteğiyle Sincan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından Yemen’e yardım kampanyası başlatıldı.

Yemen büyük bir insani kriz ile karşı karşıya… Yemen halkı, gıda yetersizliği ve sağlık sorunları nedeniyle hayatta kalma mücadelesi veriyor. 

2015 yılından bu yana süren iç savaş nedeniyle insani kriz yaşanan Yemen için Sincan Belediyesi ve Sincan Kaymakamlığının desteğiyle Sincan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafındanyardım kampanyası başlatıldı.

Lale Meydanında Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve Sivil toplum Kuruluşları Yemen halkı için bir araya geldi.

“YEMEN HALKININ YANINDAYIZ”

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan “Yemen için sayısız şehitler verdik. Yemen bizim gönül coğrafyamız. Bugün Yemen’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Geçmişte olduğu gibi şimdide bundan sonra da mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yemen için birlik olmaya davet eden Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük de “Yemen; Afrika, Arap ve Hint kültürünün bir arada yaşadığı bir ülke iken iç savaşa sürüklenerek hayatta kalma mücadelesi veren bir ülke oldu. İç savaşa, karışıklığa rağmen yardımlarınızın yerine ulaşacağından eminiz. Gönül rahatlığıyla yardım yapabilirsiniz.” diye konuştu.  

YARDIM KAMPANYASINA DESTEK

Yardım kampanyasına destek olmakisteyen vatandaşlar için Lale Meydanında çadır kuruldu.On gün boyunca Yemen için destekleri bekliyor olacak.    
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK