insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
SİNCAN BELEDİYESİ, KÜLTÜREL DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR
18.10.2017Sincan’da, kaybolmaya yüz tutan kültürel değerleri yaşatmak adına önemli bir çalışmaya daha imza atıldı. Sincan Belediyesi tarafından aşıklar geleneğini yeni nesillere aktarmak için “Aşıklar Gecesi” düzenlendi. Türkiye’nin sevilen ozanlarından Aşık Mustafa Aydın ve Aşık Behrami’nin katılımıyla, davetlilere unutulmaz bir gece yaşatıldı.

Kültürel etkinliklerle birlikte, Sincanlıların sosyal gelişimine katkı sağlayan Sincan Belediyesi, sanatseverlerin kültür durağı haline geldi. Tiyatrodan geziye, söyleşiden eğitime kadar birçok alanda etkinlik düzenleyen Belediye ekipleri, bu kez de “Aşıklar Gecesi” düzenleyerek sanatseverlerin beğenisini kazandı.

Sincanlıların yoğun ilgi gösterdiği Aşıklar Gecesi’ne, Türkiye’nin sevilen ozanlarından Aşık Mustafa Aydın ve Aşık Behrami birbirinden güzel eserlerle renk kattı. Ünlü ozanların karşılıklı atışmaları ise izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Güncel konular ile kültürün saza ve söze yansıdığı gecede, türkülerin yanı sıra birbirinden güzel hikâyeler de anlatıldı. Lale Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen gecede aşıklar, davetlileri zaman zaman coşturdu zaman zaman ise duygusal anlar yaşattı.  

“KÜLTÜREL MİRASI YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Aşıklık kültürünün çok önemli olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, yeni nesillere de bu kültürü öğretmek istediklerine belirtti. Tuna "Bir toplum gelenekleri, görenekleri, ananelerinden uzaklaştıkça o toplum hangi alanda olursa olsun bir ayağı eksik olarak ilerler. Toplumun en önemli ayaklarından biri gelenekleridir. Bizler Türk toplumu olarak kültürümüze, geleneklerimize bağlı bir milletiz. Bundan da asla uzaklaşmamalıyız. Yeni neslimizin özellikle bizim kültürümüzün temel öğelerini bilmesi, görmesi lazım. Bizler de Sincan Belediyesi olarak Türk milletinin bu geleneğini ve kültürünü yaşatmak için imkânlarımız ölçüsünde çaba harcıyoruz, bu gayretimiz de devam edecek” dedi.    
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK