insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
SİNCAN BELEDİYESİ, SAHİPSİZ HAYVANLARA KUCAK AÇIYOR
16.11.2012 

Sincan Belediyesi bünyesindeki Veterinerlik Hizmetleri, sokaklardaki sahipsiz hayvanları toplayarak bakımlarını ve aşılarını yapıyor. Belediye tarafından toplanan yaralı ve yavru hayvanlar iyileşene ve büyüyene kadar barınaklarda bakılıyor. Evcil hayvanlarında gerekli tedavi ve aşılarını yapan Belediye, hayvanseverlerden ve vatandaştan takdir topluyor.
 
Sincan Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri sahipsiz hayvanlara sahip çıkıyor. Belediye, vatandaştan gelen telefon ya da ilçe kontrolleri sırasında rastladıkları sahipsiz sokak hayvanlarının bakımlarını yapıyor. Hayvanların aşı ve kontrollerini yapan veteriner hekimler sonrasında hayvanları doğal ortamına bırakıyor. Yavru ya da hasta olanlar ise iyileşene ve büyüyene kadar barınaklarda bakılıyor.
 
EVCİL HAYVANLAR
Veterinerlik hizmetlerinde görev yapan 3 veteriner hekim sadece sahipsiz sokak hayvanlarının değil aynı zamanda evcil hayvanlarında bakımını yapıyor. Sahibi tarafından veterinerliğe getirilen hayvanların da tedavi, bakım ve aşıları yapılıyor. Veterinerlik merkezi içinde bulunan barınak sayesinde de hayvanlar sağlıklı ve hijyen koşullarda tedavi sürecini tamamlıyor. Sincan Belediyesi’nin bu hizmeti de vatandaşı oldukça memnun ediyor.
 
24 SAAT HİZMET
Belediye sahipsiz ve hasta hayvanlar için 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. Vatandaştan gelen taleplere de önem veren Belediye, gelen ihbarları itina ile değerlendiriyor. Hasta, sakat ya da sahipsiz sokak hayvanlarını bildirmek isteyenler mesai saatleri içerisinde veterinerlik hizmetlerine 271-17-61 numaradan ulaşabilir.  Mesai saatleri dışında ise 269-38-37 numaralı telefonu arayarak yetkililere bilgi vererek yardımcı olabilir.    
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK