VEFA DESTEK EKİBİMİZ GÖREV BAŞINDA

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen vatandaşlarımıza yardım eli uzandı. 65 yaş üstü güngörmüşlerimiz ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımız 112, 155, 156 numaralarını arayarak ihtiyaçlarının karşılanması için vefa destek ekibinden yardım isteyebilir.

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik sokağa çıkma yasağı getirildi. Sincan Belediyesi evde kalmak zorunda kalan vatandaşlarımıza yardım için vefa destek grubunu oluşturdu.

Sokağa çıkma yasağı getirilen vatandaşlarımız 112, 155 ve 156 numaralı telefonları arayarak ihtiyaçlarını bildirebiliyor. Vatandaşlarımızdan gelen talepler kayda alınıyor ve kısa sürede görevli personele iletiliyor. İhtiyaç sahibiyle irtibata geçen ekipler; vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayıp evlerine kadar götürüyor. Böylece büyüklerimiz dışarıya çıkmadan her işlerini halledebiliyor.

İhtiyaç sahipleri vefa destek grubunun çalışmalarından son derece memnun. Vatandaşlar destekleri için Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a teşekkür etti.