SİNCAN’DA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Sincan Belediyesi koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla yeni tedbirler aldı. Sincan’da banklar bir süreliğine kaldırıldı. Pazar yerlerinde özel solüsyonlarla dezenfekte çalışması devam ederken, nikahlar artık online izlenebilecek. Vergi ödeme işlemleri artık internetten yapılacak.

Sincan Belediyesi,  hem vatandaşların hem de çalışanların sağlığını korumak amacıyla bir süre vergi ödeme işlemlerini internet ortamına taşıdı. Vatandaşlar belediyeye gelmeden www.sincan.bel.tr adresinden vergi ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Koronavirüs önlemleri kapsamında genç çiftlerimiz de unutulmadı. Kültürel ve sosyal etkinliklerin ardından nikahlar da online ortama taşındı. Böylece dünya evine girecek çiftlerimizin heyecanına aileleri de ortak olacak. Vatandaşlar http://seyret.sincan.bel.tr adresinden nikah törenlerini canlı izleyebilecek.

Halk sağlığı için tüm imkanlarını seferber eden Sincan Belediyesi, risk grubundaki güngörmüşlerimizin evde kalmasını sağlamak ve virüsün yayılmasını önlemek amacıyla park, bahçe ve meydanlardaki bankları kaldırdı. Ayrıca park ve mesire alanlarında mangal ve piknik faaliyetleri geçici olarak durduruldu.

Her tarafı karış karış dezenfekte eden belediye ekipleri, pazar yerlerini özel solüsyonlarla temizliyor. Sadece pazar yerleri değil park ve bahçeler, yollar, duraklar dezenfekte ediliyor, virüslerden temizleniyor. Ayrıca belediye binası ve diğer hizmet binalarına hem personel hem de vatandaşlar için dezenfektanlar yerleştirildi.