insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2


2019- Şubat Ayı Meclis Toplantı Gündemi
31.01.2019


                                            SİNCAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN DUYURU


              Belediye meclisimiz, 5393 sayılı Kanunun 21. maddesi gereğince aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 04.02.2019 tarihinde Pazartesi günü saat 17.00’da başkanlık binasında bulunan meclis toplantı salonunda ŞUBAT ayı toplantısını başlatacaktır.
              Kamuoyuna duyurulur.                                                                                                                           Murat ERCAN
                                                                                                                         Belediye Başkanı


GÜNDEM

Açılış ve Yoklama.

1. Belediyemizin imkanları ölçüsünde ilçemizde yaşamakta olan ve sosyal incelemesi yapılmış, kişi başı gelirin muhtaçlık sınırı altında olduğu tespit edilen ihtiyaç sahiplerine Sosyal Destek Kartı aracılığı ile kış yardımı yapılması ile ilgili başkanlık yazısı.

2. Belediyemiz ile Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında 2019 yılında 15 sınıf açılmasını kapsayan Girişimcilik Eğitim Programları Tip İşbirliği Protokolü imzalanabilmesi için belediye başkanına yetki verilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.

3. Osmanlı Mahallesi 4236 ada 1 parselde hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

4. Atatürk Mahallesi 302 ada 2 parselde hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

5. Saraycık Gecekondu Önleme Bölgesi kapsamında kalan 102167 ada 2 parselde yer alan Cami alanı kullanımı ile Ertuğrul Gazi Mahallesi 4210 ada 1 parselin batısında yer alan park alanının yer değiştirilmesine yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

6. Mustafa Kemal Mahallesi 258 ada 1 parselde hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

7. Menderes Mahallesi  677 ada 1 parselde hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine yapılan itiraz ile ilgili başkanlık yazısı.

8. Çoğlu Mahallesi  106 ada 18 ve 24 nolu parsellerde hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

9. Mustafa Kemal Mahallesi 595 ada 15 parselde trafo yeri ayrılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu raporu.

10. Belediyemiz bünyesinde bulunan Lale tiyatro ve konferans salonunun, etkinliklerde kullanılması maksadıyla kiralanmasında alınacak ücretlerin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.

11. Menderes Mahallesi Ankara-Ayaş karayolu kenarı 168-175 adalar yanında bulunan Şehit Binbaşı Mithat ÇOLAK Parkı adının, Mustafa Kemal Mahallesi 314-315-316. Sokak 532 ada karşısında bulunan 2385 m² yeşil alana verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.

12. İsrafı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri kazanmak maksadıyla başlatılan “sıfır atık” projesine yönelik belediyemizce yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Gençlik ve Spor Komisyonu müşterek raporu.

13. Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yayınlanan, Zirai Tahmin Raporunun bölgemizde tarımsal faaliyet yürüten çiftçiler açısından önemi ve bilinçlendirilmesi ile ilgili yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Eğitim Komisyonu müşterek raporu.

14. Belediyemiz ve Sincan Kaymakamlığının desteğiyle, Sincan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından düzenlenen Yemen'e yardım kampanyasının sağladığı katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu raporu.

15. Bölgemizde faaliyet gösteren esnaftan, alışveriş yapan tüketicilerin, gerektiğinde zabıta desteği alabilmelerine yönelik yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile ilgili Tüketici Hakları Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonu müşterek raporu.

16. Belediyemiz Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Sultan Alparslan ve Malazgirt Zaferi” konulu etkinliğin, ilçemizde yaşayan vatandaşların tarih bilincine sağladığı katkıların değerlendirilmesi  ile ilgili Tarih ve Turizm Komisyonu raporu.

17. Belediyemizce düzenlenen el sanatları sergisinin, sosyolojik açıdan sağladığı katkıların değerlendirilmesi  ile ilgili Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve İnsan Hakları Komisyonu raporu.

18. Yöresel ürünlerin kültürümüze  katkıları ile bölgesel kalkınmada esnaf ve sanatkarın rolünün güçlendirilmesine yönelik belediyemizce yapılabileceklerin  değerlendirilmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu müşterek raporu.

 

'


    
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK