insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2


2018- Mayıs Ayı Meclis Toplantı Gündemi
27.04.2018


 
SİNCAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
 
         Belediye meclisimiz, 5393 sayılı Kanunun 21. maddesi gereğince aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 02.05.2018 tarihinde Çarşamba günü saat 17.00’da başkanlık binasında bulunan meclis toplantı salonunda MAYIS ayı toplantısını başlatacaktır.
         Kamuoyuna duyurulur.
 
                                                                                                                         Murat ERCAN 
                                                                                                                       Belediye Başkanı  
GÜNDEM
Açılış ve Yoklama.
 
 
1.2017 Mali Yılı Kesin Hesabı ile ilgili başkanlık yazısı. 
 
2.Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere 2018 Mali Yılı Bütçesinin      (T-1) Cetvelinde 1 adet 13 m3 kapasiteli çöp kamyonu alımı planlanmış, 2017 yılı sonunda alınan çöp kamyonları ile ihtiyaç karşılanmıştır. Bu nedenle çöp kamyonu yerine 1 adet yol süpürme makinası alımı ile ilgili başkanlık yazısı.   
 
3.Malıköy Mahallesi 101333 ile 101366 adalar arasında hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
4.Atatürk Mahallesi 71 ada 16 parselde yer alan Kütükçüoğlu pazar cami ve çevresinin enerji ihtiyacını karşılamak amacı ile trafo yeri ayrılmasına ilişkin 1/1000 ölçekli İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
5.Gazi Osman Paşa Mahallesi 1835 ada 1 ve 2 parsellerin, mahkeme kararı doğrultusunda Resmi kurum alanı olarak düzenlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
6.Yeniçimşit Mahallesi 100076 ada 1-4 parsellere yönelik onaylı NİP doğrultusunda hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
7.Menderes Mahallesi 441 ada 1,2,3 ve 9 parsellerde hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
8.Ahi Evran Mahallesi 4510 ada içerisindeki bazı parsellere yönelik yaklaşık 7 hektarlık alanda hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu raporu.
 
9.Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kullanılan anons aracının sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflar tarafından talep edilmesi halinde alınacak günlük kira bedelinin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.
 
10.Pınarbaşı Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi 4280 Ada yanında bulunan (1320 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.
 
11.İlçemizde yaşayan vatandaşların yanlış ilaç kullanımını engellemek maksadıyla bilinçlendirilmesine yönelik belediyemizce yapılan etkinliklerin değerlendirilmesi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu.
 
12.Belediyemizce düzenlenen “Çocuk ve anne” temalı eğitim seminerinin, toplumsal hayata katkılarının değerlendirilmesi ve yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Eğitim Komisyonu ile Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve İnsan Hakları Komisyonu müşterek raporu.
 
13.Müziğin kültür ve gençlik üzerindeki etkisine yönelik belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu müşterek raporu.
 
14.Küçük işletmelerin artan önemi ve KOBİ’lerin ekonomimizdeki yeri konusunda esnafları bilgilendirmek için belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu raporu.
 
15.İlçemizde bulunan Muhsin YAZICIOĞLU Parkı’nın daha iyi tanıtılması için belediyemizce yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Tarih ve Turizm Komisyonu raporu.
 
16.Arıcılığın, bölgemiz ekonomisine katkıları ile ürünün üreticiden tüketiciye güvenle ulaşması ile ilgili vatandaşın bilinçlendirilmesi için belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Tüketici Hakları Komisyonu müşterek raporu.
 
17.Belediyemiz ile Ayaş- Bayat Köyü Derneği arasında karşılıklı işbirliğinin geliştirilip güçlendirilmesi maksadıyla yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonu müşterek raporu.
 
'


    
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK