insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2


2018- Şubat Ayı Meclis Toplantı Gündemi
26.01.2018


 
 
SİNCAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
 
          Belediye meclisimiz, 5393 sayılı Kanunun 21. maddesi gereğince aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 01.02.2018 tarihinde Perşembe günü saat 17.00’da başkanlık binasında bulunan meclis toplantı salonunda ŞUBAT ayı toplantısını başlatacaktır.
         Kamuoyuna duyurulur.
 
                                                                                                                                      Murat ERCAN 
                                                                                                                                   Belediye Başkanı  
GÜNDEM
 
Açılış ve Yoklama.
 
1. Belediyemiz  ile Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında 2018 yılında 25 sınıf açılmasını kapsayan Girişimcilik Eğitim Programları Tip İşbirliği Protokolünün imzalanabilmesi için belediye başkanına yetki verilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 
2. Belediyemiz sınırları içerisinde kurulmakta olan semt Pazar yerlerinin, işgaliye bedellerinin ödenmesinde güçlük çekilmesi sebebiyle, belli oranlarda yeniden değerlemesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 
3. Yunus Emre Mahallesi 1579 ada 1 parsel ve 48 sayılı kadastro parsele ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
4. Maraşal Çakmak Mahallesi 4565 ada 1 parselde bulunan eğitim alanına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
5. İstiklal Mahallesi 101528 ada 1 parsele yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
6. Andiçen Mahallesi 1084 ada 1 parsel ve 4586 ada 1 parsel ile Osmanlı Mahallesi 4149 ada 1 parselde hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu raporu.
 
7. Belediyemiz bünyesinde bulunan Lale tiyatro ve konferans salonunun, etkinliklerde kullanılması maksadıyla kiralanmasında alınacak ücretlerin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.
 
8. Gazi Mahallesi İnönü Caddesi ile Kazım Karabekir Caddesi köşesinde bulunan (1198 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.
 
9. İlçemizde yaşayan bedensel engellilerin spor aktivitelerine katılımlarının sağlanmasına yönelik belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu müşterek raporu.
 
10. İlçemizde yaşayan, yoksullarla dayanışma konusunda yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve İnsan Hakları Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonu müşterek raporu.
 
11. Toplumda yaygın görülen hastalıklardan, bel ve boyun fıtığı hakkında bilinmesi ve uygulanması gerekenlerin anlatılması ile ilgili yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu.
 
12. Bölgemizde faaliyet gösteren tekstil ve hazır giyim esnafının olası sorunlarına yönelik belediyemizce yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu raporu.
 
13. Tüketici eğitimi konusunda vatandaşın bilinçlendirilmesi maksadıyla yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Tüketici Hakları Komisyonu ile Eğitim Komisyonu müşterek raporu.
 
14. Besi hayvancılığının geliştirilmesi konusunda üreticilerin bilinçlendirilmesi için belediyemizce yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Tarım ve Hayvancılık Komisyonu raporu.
 
15. İlçemizde bulunan oda temsilcilikleri ile belediyemiz arasında istişare ve işbirliğinin geliştirilmesi maksadıyla yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu raporu.
 
16. Sakarya Savaşında önemli bir yer olan Alagöz Karargah Müzesinin daha iyi tanıtılması için belediyemizce yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Tarih ve Turizm Komisyonu raporu.
 
'


    
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK