insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

E-BELEDİYE \ Küşat İşlemleri

RUHSAT AŞAMALARININ GÖRSEL OLARAK ANLATIMI

 
 

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI BAŞVURU İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELERİN BELEDİYEMİZ İNTERNET SAYFASI VE KÜŞAT SERVİSİMİZDEN İSTENEN BELGELERE AİT LİSTELERDE BULUNAN EVRAKLAR TAM VE EKSİKSİZ OLARAK TAMAMLANARAK SERVİSİMİZE BAŞVURUDA BULUNULUR. SERVİS PERSONELİ TARAFINDAN İSTENİLEN BELGELER KONTROL EDİLEREK, BAŞVURU BEYAN FORMU DOLDURULMASI SAĞLANARAK ALINDI BELGESİ TANZİM EDİLİR. İLGİLİ HARÇLARIN ÖDENMESİ İÇİN BAŞVURU SAHİBİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜMÜZE YÖNLENDİRİLİR.

 
 
 

İŞYERLERİNİN, İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATLARINA AİT YÖNETMELİKTE BELİRTİLEN ŞATLARA UYGUN OLUP OLMADIĞI KÜŞAT HEYETİMİZDE GÖREVLİ OLAN ÇEVRE KORUMA KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ SAĞLIK, TEKNİK PERSONEL FENNİ VE KÜŞAT SERVİSİ PERSONELİ İLGİLİ EVRAK YÖNÜNDEN İŞYERİNİN YERİNDE DENETİMLERİ YAPILIR. DENETİM SONUCUNDA EĞER İŞYERİNDE EKSİKLİK TESPİT EDİLİR İSE SÖZ KONUSU EKSİKLERİN TAMAMLANMASI İÇİN 15 GÜN SÜRE VERİLİR. SÜRE SONUNDA EKSİKLİKLER TAMAMLANMAZ İSE RUHSAT İPTAL EDİLİR VE KARAR ALINMAK ÜZERE BELEDİYEMİZ ENCÜMENİNE HAVALE EDİLİR.

 
 
 
    
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK