insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
SİNCAN BELEDİYESİ ANNE ADAYLARINA EĞİTİM VERİYOR
9.10.2018Yaptığı her hizmette aile biriminin önemini hissettiren Sincan Belediyesihamilelik sürecindeki anne adaylarına da destek oluyor.  Doğum öncesi ve sonrasında daha bilinçli olmaları için anne adaylarına eğitim veriliyor. Eğitim sonrasında Sağlık Bakanlığı tarafından anne adayları sertifika alıyor.

Eğitim programının ilki Nene Hatun konağında düzenlendi. Belirli periyotlarla Sincan’daki tüm konaklarda eğitimler verilmeye devam edecek.

SİNCAN’DA ANNELER DAHA BİLİNÇLİ

Sincan Belediyesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi iş birliği ile düzenlenen eğitimlerde anneler doğum öncesi ve sonrasına hazırlanıyor. Eğitimlerde; hamilelikte beslenme, anne-baba ve bebek İletişimi, doğum sonrası takip, anne sütü ve önemi, lohusalık dönemi üzerinde duruluyor.

ANNE ADAYLARINDAN YOĞUN KATILIM

Anne adayları “Doğum öncesi ve sonrası annelik” eğitimine yoğun ilgi gösterdi. Eğitimlerden duydukları memnuniyeti dile getiren anne adayları, desteklerinden dolayı Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a teşekkürlerini iletti. 

Eğitim programlarının ardından anne adaylarına Sağlık Bakanlığı tarafından katılım sertifikaları verildi. Eğitimler belirli aralıklarla tüm konaklarda verilmeye devam edecek.

     
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK