insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
SİNCAN BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK SEMİNER
14.05.2018Sincan Belediyesi ilklere imza atmaya devam ediyor. Bir sindirim problemi olarak ortaya çıkan Çölyak hastalığıyla ilgili yaptığı çalışmalarla diğer belediyelere örnek oluyor. Dünya Çölyak haftası dolayısıyla bir seminer düzenleyen Sincan Belediyesi hastalığa yönelik farkındalığı arttırmayı amaçlıyor.  

Belediye Başkanı olarak seçildikten sonra ilk talimatı Çölyak hastalığıyla ilgili olan Murat Ercan Sincan’da yaşayan Çölyak hastalarını unutmadı. Hastalarla birebir iletişime geçen Sincan Belediyesi ‘Dünya Çölyak Haftası’ dolayısıyla bir program düzenledi.

SİNCAN BELEDİYESİ ÇÖLYAK HASTALARININ YANINDA

Lale Meydanı Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda Çölyak hastalığı nedir, nasıl mücadele edilir? gibi sorulara cevap arandı. Çölyak hastalarının en çok sıkıntı yaşadığı glütensiz gıda temini konusunda Sincan Belediyesi olarak desteklerin devam edeceği vurgulandı.

ÇÖLYAK’TA EN ÖNEMLİ ŞEY BESLENME

Seminerde konuşan Diyetisyen Bilge Persentili Çölyak hastalarının buğday, çavdar ve arpada bulunan glütenli gıdaları tüketememesi gerektiği, tüketildiği takdirde alınan gıdaların emilemediğini vurguladı. Persentili “Glüten içermesi ihtimali olan yiyeceklerin glütensiz gıda maddeleri ile aynı yerde bulunmaması önemlidir.  Glütenli gıdaların glütensiz gıdalara temas etmemesi için bu maddeleri hemen ayırın” uyarısında bulundu. Seminere Yiyecek İçecek Meslek Grubu öğrencileri de katıldı.

Program sonunda vatandaşlara glütensiz ürünler ikram edildi. Belediye’nin Çölyak hastalarına verdiği önemden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden katılımcılar Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a teşekkür etti.

     
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK