insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
SİNCAN BELEDİYESİ VATANDAŞIN ACI GÜNÜNDE DE YANINDA
8.09.2017Sincan Belediyesi, ilçe sakinlerinin zor günlerinde de yanında olmaya devam ediyor. Özveri ve hassasiyetle çalışan Sincan Belediyesi, bütün cenaze işlemlerini kısa sürede tamamladığı gibi sonrasında da acılı ailelerin evlerinde Kur’an-ı Kerim okutuyor. Taziye evine; çadır, sandalye, masa, çay ocağı ve ses sistemi gibi malzemeleri vatandaşa ücretsiz temin eden Sincan Belediyesi ayrıca su böreği, gül suyu ve lokum gibi ikramları da cenaze evlerine ulaştırıyor.

Sincan Belediyesi, ilçe sakinlerini acılı anında da yalnız bırakmıyor. Sincanlıların en özel zamanlarında yanında olmaya özen gösteren Sincan Belediyesi hayatını yitirmiş vatandaşların yakınlarına destek olmayı ihmal etmiyor. Yaslı ailenin cenaze işlemlerini kısa sürede tamamlayan Sincan Belediyesi vatandaşların acılarına ortak oluyor.

Vefat durumu Sincan Belediyesi Cenaze Hizmetleri Birimine haber verilir verilmez ekipler hemen harekete geçiyor. Sincan Belediyesi çadır, sandalye, masa, çay ocağı ve ses sistemi gibi malzemeleri talep eden taziye evine kuruyor. Büyük bir özveriyle hareket eden Sincan Belediyesi cenaze evlerine de bir din görevlisi göndererek Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştiriyor.  Tüm bunların yanı sıra cenaze evlerine; su böreği, lokum ve gül suyu ulaştırılıyor. Vatandaşlardan büyük takdir toplayan bu hizmet Sincan’ın en uç köşesine kadar götürülüyor.

24 SAAT HİZMET

Cenaze hizmetleri ile 24 saat hizmet sunan Sincan Belediyesi cenazelerin şehir içi ve dışına naklini ücretsiz olarak yapıyor. Bunun yanı sıra cenaze yakınlarının şehir içindeki defin işlemine iştirak edebilmesi için ücretsiz servis aracı sağlanıyor. Sincan’da yaşayan bütün vatandaşlar bu hizmetten yararlanabiliyor. Ayrıca her cuma vatandaşın kolayca mezarlıklara ulaşması için de Lale Meydanından ücretsiz servisler kaldırılıyor. Çimşit Mezarlığına hareket eden servise vatandaşlar Lale Meydanı-Çimşit Mezarlığı otobüs güzergâhından binebiliyor.  Her cuma hareket eden servisler saat 10.00’da başlayıp Cuma namazına müteakipte bitiyor.

Vatandaşın her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Biz Sincan Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sadece iyi günlerinde değil her an yanlarındayız. Biz sadece aynı ilçenin sınırları içinde yaşayan bir topluluk değil 500 binlik kocaman geniş bir aileyiz. O yüzden birimizin acısı hepimizin acısı demektir. İnşallah bizler geçmişte olduğu şimdi de imkânlarımız ölçüsünde vatandaşlarımıza destek olmaya çalışacağız. Allah acılı ailelerimize sabır ve metanet versin” diye konuştu.    
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK