insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
SİNCAN BELEDİYESİ’NDEN HANIMLARA İLK YARDIM EĞİTİMİ
15.02.2018Sincan Belediyesi vatandaşı bilinçlendirmeye devam ediyor. Sincan Hanımlar Konaklarında düzenlenen ilk yardım eğitimleriyle Sincanlı kadınlar acil müdahale konusunda farkındalık kazanıyor. Her gün farklı bir konakta verilen eğitime vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Sincan Belediyesi’nden ilk yardım eğitimi… Sosyal Belediyecilik anlayışıyla diğer belediyelere örnek olan Sincan Belediyesi eğitim çalışmalarında hız kesmiyor. Sincan Belediyesi Hanımlar Konaklarında verilen eğitime vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Hemşire Havva Başdemir tarafından verilen eğitim her gün farklı bir konakta düzenleniyor

Temel ilk yardım bilgisinin yanı sıra uygulama eğitimler de veriliyor. İlkyardım konusunda farkındalık yaratmak ve yanlışların önüne geçip doğruları öğretmek üzere başlatılan eğitimlerde asıl hedef, vatandaşların acil durumlarda ilk müdahale konusunda bilinçlendirilmesi.

Eğitim kapsamında Sincanlı hanımlara; genel ilk yardım bilgileri, ev kazaları, temel yaşam desteği ve pratik, kanamalarda ilk yardım ve pratik, yaralanmalarda ilk yardım ve pratik, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, hayvan ısırmalarında ilk yardım, burun, göz ve kulağa yabancı cisim kaçmasında ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım konusunda eğitim verilecek.

VATANDAŞIMIZI ÖNEMSİYORUZ

“Her şey Sincan için” diyen Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ilk yardım eğitiminin öneminden bahsetti. Başkan Ercan “İlk yardım hayati bir öneme sahip. Kaza anında ve sonrasında en doğru şekilde hareket etmek, tedbir almak kazanın en az hasarla atlatılmasını sağlar. Ülkemiz ilk yardım konusundan her geçen gün biraz daha bilgileniyor. Bireysel olarak her vatandaşın bu bilgilere sahip olmasını son derece önemli buluyoruz. Biz vatandaşlarımızı önemsiyoruz. Bu sebeple ilk yardım eğitimlerimizi başlattık. 12 ayrı mahallede bulunan Hanımlar Konaklarımızda verilen bu eğitimi inşallah ileride daha da genişletmeyi düşünüyoruz” dedi.

     
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK